KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13037079
*
nr 1303 7079
Björn Erling Evensen
(f. 1924), Sverige
Akvarell, Signerad, oramad. Motivet: 22x27,5cm
Kondition: skadad
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:15:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 21:23:11
1
Vinnande bud
27/1 17:14:03
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Björn Erling Evensen
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
Läs mer om Björn Erling Evensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn erling evensen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45
*
Björn Erling Evensen
Kondition: skadad
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
Läs mer om Björn Erling Evensen
nr 1303 7079
Björn Erling Evensen
(f. 1924), Sverige
Akvarell, Signerad, oramad. Motivet: 22x27,5cm
Kondition: skadad
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 21:23:11 | 1 | Vinnande bud |
27/1 17:14:03 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Björn Erling Evensen
Björn Erling Evensen, svensk bildkonstnär född 1924.Läs mer om Björn Erling Evensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller björn erling evensen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45